LoginTOPlist

Jarda Jágr

Jaroslav Jágr se narodil 5.7.1948.

Jako brankář začínal s hokejem v RH Praha. Postupně prošel kluby Slavia Praha, ČLTK Praha, Sparta Praha, Dukla Jihlava a Motor České Budějovice.

Vystudoval FTVS UK Praha se specializací na lední hokej. Svoji aktivní sportovní činnost ukončil ze zdravotních důvodů v roce 1980 a začal se věnovat trenérské činnosti.

Začínal jako trenér mládeže a během své trenérské kariéry vystřídal celou řadu klubů u nás i v zahraničí. Trénoval reprezentační 16-tku a 20-tku, Motor České Budějovice, HC železárny Třinec, prvoligový švýcarský Yverdon-les-Bains a HC La Chaux-des-Fonds, francouzský Angers a Grenobl.

Po návratu ze zahraničí pracoval jako sportovní manažer a hlavní skaut HC Mountfield České Budějovice a jako obchodní manažer firmy Bocr-trading. V současnosti pracuje jako hlavní trenér HC Motor České Budějovice.

Mezi jeho největší trenérské úspěchy patří 3x mistr republiky s mladším dorostem Českých Budějovic, třetí místo v extralize s HC železárny Třinec, dvakrát třetí místo s francouzským Gapu a mistrovský titul v nejvyšší francouzské soutěži s Grenoblem.

Jarda Jágr v současnosti navštěvuje druhou třídu Staré školy. Patří k velmi svědomitým a pracovitým studentům. Vyniká v hodinách tělesné výchovy a hodinách cizích jazyků - především francouštiny. Velmi aktivně se účastní i školních společenských akcí, jako školních výletů, školních besídek s rytmickou výchovou a školních turnajů ve stolních společenských hrách.

I přes občasné problémy se školní docházkou (absence má však vždy řádně omluveny), je tento žák chloubou Staré školy a bez problémů postoupí do dalšího ročníku.

Hodně zdraví, Jardo!

Jarda Jágr