LoginTOPlist
Školní výlet do Nových Dvorů u Českých Budějovic

Historicky první výlet žáků Staré školy nás zavedl do soukromého pivovaru Kněžínek do Nových Dvorů. Do školního autobusu stihlo nakonec nastoupit 20 žáků, školník, uklízečka, zemská inspektorka a pan řídící. Kuchařka se z výletu omluvila z důvodu nemoci. Stihla však připravit svačinu pro všechny výletníky. Ti ve svých pytlících našli uleželou polotmavou nefiltrovanou jedenáctku. Vedoucím výletu byl jmenován žák Fryš, který si připravil a přednesl referát o Nových Dvorech. Žák Fryš přednášel s takovým zaujetím, že na něj skoro nezbyla svačina. Jak hodnotili ostatní její kvalitu a chuť? Žák Chalupa udělil hvězdičku, pan školník se po nášupu již nebyl schopen vyjádřit, školnímu fotografovi Šmídovi se po čtvrtém soustu začal zázračně lepšit zrak, žačka Polnická si celý výlet myslela, že pojídá karamelové bonbóny,paní zemské inspektorce Jančurové svačina rychle stoupla do hlavy, žáci Šetka a Šebek se již těší na další výlet s jinou svačinou, žák Fryš plakal, že dostal málo. Všichni společně pak svačinu oznámkovali. Kněžínek dostal krásnou známku 1,5. Těšíme se na další výlet.

Interiér pivovaru

Tady se to vaří